OpenCart 3.X Türkçe Dil Dosyaları ve Opencart Türkçeleştirme

Satıcı : Safirmedya
0
(1)
0 3236
Ücretsiz
SKU-GD1WV2E146
Opencart Dil Dosyaları

OpenCart, çevrimiçi satıcılar için ücretsiz açık kaynak kodlu bir e-ticaret platformudur. OpenCart, başarılı bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için profesyonel ve güvenilir bir temel sağlar. Ücretli ve ücretsiz temaları ile çok çeşitli e-ticaret mağazalarına hitap etmektedir.

Kullanıcı dostu bir arayüz arayan deneyimli web geliştiricilerinden, ilk kez işlerini çevrimiçi olarak başlatan mağaza sahiplerine kadar çeşitlilik göstermektedir. OpenCart, mağazanızın özelleştirilmesi üzerinde güçlü bir tutuş sağlayan çok sayıda özelliğe sahiptir. OpenCart'ın araçlarıyla, çevrimiçi mağazanızın en yüksek potansiyele ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Peki Opencart’ı yüklediniz ama İngilizce, Türkçe kullanmak ve Türkçe dil seçeneğini eklemekmi istiyorsunuz. İşte size çözüm. Bu sayfamızdan (hem sitenizin ön arayüzü için hemde yönetim paneli için) Türkçe dil dosyalarını indirerek kolaylıkla sitenize Türkçe dilini ekleyebilirsiniz.

Opencart Türkçe Dil Ekleme ve Türkçe Dil Seçme:

Sitemizden indirdiğiniz Türkçe dil dosyalarını opencart'ı yüklediğiniz ana dizine olduğu gibi yükleyiniz.

Sitenizin admin paneline giriş yaparak System  Localisation ➔ Language (Admin Panel ➔ Sistem  Yerelleştirme  Diller) menüsüne gidiniz.

Açılan formdaki alanları aşağıdaki gibi doldurup kaydedin.

  • Language Name: Türkçe
  • Code: tr
  • Locale: tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish
  • Status: Enable
  • Sort Order: Sitenizde görülmesini istediğiniz sırasını giriniz. (Örn: İngilizce-1 Türkçe-2 gibi)

 

Mağazanızın varsayılan dilini Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

System  Settings tıklayarak mağazanızın karşısındaki düzenleme butonuna tıklayarak ayarlara gidin ve Local sekmesine geçiniz. Bu açılan formda Store Language ve Administration Language (Management Language) alanlarını göreceksiniz.  Store Language mağazanızın web site arayüzü varsayılan dilini, Administration Language ise sitenizin yönetim paneli dilini kapsamaktadır. Bu alanların karşısından Türkçe’yi seçerek kaydedin. Sitenizin yönetim sayfası ve anasayfası Türkçe oldu. Sayfayı yenileyerek inceleyebilirsiniz. Güle güle bol kazançlar elde etmeniz dileğiyle.

Marka Opencart
  • bade
    Çok teşekkür ederim, Opencarta yeni başlamama rağmen hızlıca çözüme kavuştum.
    3 yıl önce

Bu ürüne hiç yorum yazılmamış. Siz yazmak ister misiniz?

Bu site tanımlama bilgileri kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

DMCA.com Protection Status Whatsapp Sipariş